Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 2 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

Refundacja pasków, glukometrów i pomp insulinowych dla osób chorych na cukrzycę


  • Jeżeli lek może być wydawany bezpłatnie (pełna refundacja) – w aptece płacimy różnicę pomiędzy ceną leku a wysokością określonego limitu. Ten rodzaj refundacji oznacza, iż jeżeli cena leku jest równa limitowi finansowania lub jest niższa od niego, pacjent otrzyma lek, nie ponosząc żadnych kosztów. Natomiast, jeżeli cena detaliczna leku jest wyższa od limitu finansowania, pacjent zapłaci różnicę między ceną detaliczną a limitem finansowania.
  • Jeżeli lek wydawany jest za opłatą ryczałtową – płacimy a aptece 3,20 zł plus różnicę pomiędzy ceną leku a limitem. Oznacza to, że jeżeli cena leku jest równa limitowi finansowania lub jest niższa od niego, pacjent otrzyma lek za opłatą 3,20 zł za opakowanie. Natomiast, jeżeli centa detaliczna leku jest wyższa od limitu finansowania, pacjent zapłaci wartość ryczałtu oraz różnicę pomiędzy ceną detaliczną leku a limitem finansowania.

...


...pełny artykuł jest na 2 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF