Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 9 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

Ruszyła ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna ?Ścigamy się z cukrzycą?


?Ścigamy się z cukrzycą? to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna zainicjowana przez organizacje działające na rzecz osób z cukrzycą w Polsce. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na profilaktykę i leczenie cukrzycy oraz rolę edukacji i aktywności fizycznej w kontroli cukrzycy.


Organizatorzy kampanii:

  • Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą
  • MOJACUKRZYCA.PL
  • Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej,
  • Koalicja na rzecz Walki z Cukrzycą,
  • Polskie Stowarzyszenie Diabetyków,
  • Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę
  • Fundacja Wstańmy Razem, Aktywna Rehabilitacja.

Patronat nad wydarzeniem objął Polski Komitet Olimpijski

Ambasadorem kampanii jest Michał Jeliński, mistrz olimpijski i czterokrotny mistrz świata i Europy w wioślarstwie, chory na cukrzycę. Został również kapitanem drużyny amatorskiej, która weźmie udział w tegorocznym Tour de Polgne.

Oprócz Michała są w niej także znakomity diabetolog prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz oraz stypendysta Drużyny MOJACUKRZYCA. PL, kolarz Przemek Kotulski, który dzięki wsparciu Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą, jako jedyny Polak uczestniczy w specjalnym programie Talent ID dla najlepszych kolarzy diabetyków z całego świata. Stypendyści Drużyny MOJACUKRZYCA. PL pokazują, że można. Można wiele. To nie wyrok, a jak okazało się u Przemka, szansa.

...


...pełny artykuł jest na 9 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF