Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 4 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

NIEZWYKŁA ZDOLNOŚĆ REGENERACJI


Wrażliwy narząd


Wątroba jest największym ludzkim gruczołem. Spełnia rolę filtru, magazynu i „fabryki“ różnorodnych substancji. W starożytności dopatrywano się w niej korzeni psychiki - miała być źródłem złości, żalu, goryczy.


Przepracowanie, stres i życie w pośpiechu wpływają negatywnie na cały nasz organizm, w tym na funkcjonowanie układu trawiennego. Warto więc zastanowić się, jak uchronić naszą wątrobę przed skutkami nieodpowiedniego stylu życia.

Pośpiech + stres = niestrawność

Niestrawność i zgaga - to problemniemal połowy polskiego społeczeństwa. Większość z nas, aktywnych zawodowo, „cierpi” na stały brak czasu. Dużo pracujemy, szybko mówimy, jemy w pośpiechu, przez cały czas działamy na „przyspieszonych obrotach”. Taki tryb życia bardzo sprzyja dolegliwościom układu trawiennego. Przypadłości powszechnie znane jako niestrawność, to szereg objawów ze strony układu pokarmowego takich jak zgaga, nudności, uczucie pełności, odbijanie się, wzdęcia, kolka. Aby wyeliminować przyczyny ich powstawania wystarczy przyjrzeć się naszym codziennym czynnościom i spróbować chronić naszą wątrobę przed poważniejszymi konsekwencjami.

Grzechy przeciw wątrobie

...


...pełny artykuł jest na 4 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF