Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

Zapraszamy na DIABETICA EXPO 2018


W dniach 21-22 września 2018r. w Auli UMK w Toruniu odbędzie się XXII Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne „Diabetica Expo 2018”. Wydarzenie to jest absolutnym fenomenem w skali Polski, a nawet Europy. Podczas dwudniowej konferencji około 1300 diabetyków z całej Polski ma możliwość wysłuchania wykładów wybitnych specjalistów, dotyczących cukrzycy i otyłości. Na gości z całego kraju oraz zainteresowanych mieszkańców Torunia czekają także badania, degustacje zdrowej żywności, konkursy z nagrodami i wystawa firm oraz produktów medycznych. Co istotne – wszystko to bezpłatnie dla pacjentów oraz mieszkańców Torunia i okolic. W specjalistycznych sesjach udział bierze także ponad 200 lekarzy, pielęgniarek i dietetyków.

Od samego początku sympozjum organizowane jest przy współpracy z Zarządem Głównym Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, z Prezesem Anną Śliwińską (obecnie Prezesem honorowym) Andrzejem Baumanem na czele. Patronat naukowy nad wydarzeniem sprawuje Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Przewodnictwo nad komitetem naukowym sympozjum obejmowały zawsze wybitne postacie polskiej nauki i przyjaciele diabetyków z całej Polski: prof. Czesław Wójcikowski, prof. Jacek Sieradzki oraz pełniąca tę funkcję do dziś, prof. Irena Ponikowska.

Pierwsze edycje „Diabetica Expo” odbywały się w toruńskim Dworze Artusa, jednak bardzo szybko, z uwagi na rosnące zainteresowanie, wydarzenie trzeba było przenieść do większego obiektu. Gościnne władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zgodziły się udostępnić na potrzeby Sympozjum Aulę UMK, z audytorium mieszczącym ponad 900 słuchaczy oraz przestronnym foyer, na którym co roku przygotowywana jest wystawa.

Towarzyszące sympozjum targi to dziś największa tego typu ekspozycja w Polsce. Urządzenia diagnostyczne, suplementy diety, specjalistyczne kosmetyki, odzież medyczna, naturalna żywność, prasa dla diabetyków, to główne tematy wystawy, prezentującej zarówno produkty o uznanej pozycji na rynku, jak i absolutne nowości. Produkty prezentowane na targach mogą wziąć udział w konkursie, w którym ocenia je specjalna komisja oraz plebiscycie uczestników sympozjum.

Tegoroczny „Diabetica Expo 2018” zapowiada się imponująco, gdyż zostaną przedstawione nowe wyniki badań oraz nowe spojrzenie na leczenie chorych z otyłości i cukrzycy. Więcej informacji oraz program naukowy na stronie www.diabeticaexpo.expo-andre.pl


„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF