Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 4 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

RADY DIETETYCZNE


Żywienie przed i w czasie ciąży


Dla kobiet chorych na cukrzycę ciąża trwa... 12 miesięcy. Oznacza to, że przygotowanie organizmu rozpoczyna się w momencie planowania ciąży, na trzy miesiące przed zapłodnieniem.


Ciąża kobiety ciężarnej, która obarczona jest cukrzycą wymaga szczególnej troski i opieki. Także lekarzy specjalistów. Jednym z ważniejszych warunków, jakie powinna spełnić kobieta jest stała kontrola poziomu cukru we krwi. I to już na długo przed zapłodnieniem. Potem podczas całego okresu ciąży utrzymanie na odpowiednim poziomie stężenia cukru wymaga opracowania indywidualnej diety na całe 9 miesięcy i konsekwentne jej przestrzeganie. Chociaż jest to zadanie bardzo trudne ale możliwe, a przede wszystkim konieczne by finał okazał się szczęśliwy zarówno dla matki, jak i dziecka. Warto przy opracowaniu planu żywienia skorzystać z rad specjalistów. O ważnych elementach ciążowej diety można przeczytać w artykule „ Żywienie przed i w czasie ciąży”.

...


...pełny artykuł jest na 4 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF